Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 19.03.2011 11:12:46 

Uklidím za Vás a rád....i ROBOT

Dotazy
Jaký je sací výkon?
Sací výkon je 30W. Není však příliš důležitý, protože hlavní síla ROOMBY spočívá v patentovaném systému proti sobě rotujících kartáčů, které se točí rychlostí rozdílnou rychlostí (1000 a 1600 otáček za minutu) a tím účinně sbírají všechny nečistoty. Kartáče jsou navíc účinnější než běžný způsob vysávání, protože podklad kartáčují a tím vyčesávají chlupy a víří prach, který je vysáván sací lištou a filtrován přes filtr z mikrovláken. Sací výkon je tedy pouze doplňkem v systému úklidu a slouží ke sbírání prachu, roztočů a alergenů, tedy drobného smetí.
Jaká je v robotu baterie a jak dlouho vydrží?
NiMh – niklid metal hybrid. Její výdrž je minimálně 500 cyklů, což jsou v běžném provozu 2 až 4 roky. Pro dobré fungování baterie je důležité ji na začátku dobře naformátovat. Tedy nechat úplně vybít a pak zase kompletně nabýt. Takto naformátovaná baterie má dobře nastavené minimum a maximum a je maximálně využívána její kapacita.
Co je u robota spotřebním zbožím?
Spotřebním zbožím je postraní kartáček, hlavní kartáč, pomocný kartáč a prachový filtr z mikrovláken.
Jak dlouhá je u iRobot záruka?
Záruka je dvouletá.
Celková výdrž robota (životnost)?
Produkty iRobot jsou udělány tak, aby měly dlouhou životnost a velkou bytelnost. K čemu by byl produkt, který by sloužil jen pár měsíců? Jako každý přístroj je robotu třeba občas věnovat několik minut na vyčištění. Celková životnost robota se tak pohybuje od 3 do 6 let, v závislosti na tom, jak se o něho majitel stará.
Proč ROOMBA používá nárazníkový systém a ne bezdotykový?
ROOMBA samozřejmě vidí překážku ještě předtím, než do ní narazí a teoreticky by tak mohla fungovat bezdotykovým způsobem. Avšak v praxi se ukázalo, že takový způsob je neefektivní, protože při něm dochází k objíždění i zdánlivých překážek, jako je například záclona až k zemi, či igelitová taška. Kombinace nárazníkového systému a infračervených senzorů, které robotu umožňují vidět před sebe a před překážkou zpomalit jsou nejúčinnějším způsobem pro pohyb robota v prostorách.
Jak provedu reset?
Pro reset systému a smazání informací uložených v paměti robota přidržte po deset vteřin současně tlačítka DOCK a SPOT.
Jaké je pokrytí plochy?
Testováním bylo ověřeno, že pokrytí plochy je průměrně 99%.
Na jakém principu robot komunikuje s majáky, základnou a dálkovým ovladačem?
Robot komunikuje s virtuálními majáky a základnou pomocí infračervených paprsků, pro lidské oko neviditelných. Dálkový ovladač však funguje pomocí radiových vln a je tedy možno robota ovládat i bez přímé viditelnosti a zapnout ho třeba i přes zeď v druhé místnosti!
Přejede robot práh?
ROOMBA je schopna přejet práh, či jakýkoliv jiný předmět, do světlé výšky jednoho centimetru. SCOOBA je kvůli své konstrukci a nutnosti být stále těsně na podkladu neschopna přejet jakýkoliv práh. Je to důležité, protože pracuje s vodou a při větším zdvihu by podtlaková lišta přestala vysávat vodu.
Jaká je hlučnost?
Hlučnost je 79 dB ve vzdálenosti 10 cm od robota.
Jak si ROOMBA najde základnu, když je v jiné místnosti?
Pokud se ROOMBA rozhodne, že se potřebuje nabít, že dokončila úklid, nebo pokud jí dá uživatel pokyn tlačítkem DOCK, přepne se ROOMBA do dokovacího režimu. Nabíjecí základna vysílá kužel infračervených paprsků. Pokud ROOMBA v dokovacím režimu spatří tento kužel infračervených paprsků. Začne měřit jejich intenzitu a tím zjišťovat přesnou polohu základny. Posléze zpomalí a opatrně na ni najede. Pokud ROOMBA nevidí kužel infračervených paprsků, věnuje se dále úklidu a hledá základnu. K nalezení základny ROOMBA umí využít virtuální majáky. Základnu je vhodné umístit do rohu, či na jiné přehledné místo, ale není to nutností. ROOMBA si základnu najde i tak.
Jak SCOOBA pozná kde je koberec?
To SCOOBA nepozná, je třeba použít virtuální zeď. Pokud jsou koberce vyšší, Scooba by na něj ani nenajela. Zastaví ji i poměrně malá nerovnost, jako je například přechodová lišta.
Na jakou plochu stačí kapacita nádrže SCOOBY?
Nádržka na vodu je 0,5 litru a to postačí na účinné uklizení plochy 40m2.
Proč nemá SCOOBA dobíjecí základnu?
SCOOBA pracuje s vodou a v rámci bezpečnosti není možné, aby se sama dostala do kontaktu se síťovým napětím.
Může se SCOOBA použít na parkety?
Ano, pokud Vám výrobce parket řekl, že můžete podlahu vytírat vodou, můžete použít i SCOOBU.
V čem je SCOOBA hygieničtější než běžné vytírání?
SCOOBA pracuje se dvěma nádržemi na vodu. Jednu na čistou vodu a druhou na špinavou. Voda, kterou setře z povrchu, jde do nádrže na špinavou vodu. Nedochází tak ke smíšení vody a roztírání bakterií po podlaze, jako při běžném vytírání. Laboratorně bylo dokázáno, že SCOOBA sesbírá až 98% bakterií.
Pokud robotu v půlce práce dojde baterie, vrátí se po nabytí na místo, kde skončil a dokončí úklid?
Robot je určen do běžných domácností a kapacita baterie tak plně dostačuje na úplný cyklus bez přerušení. Pokud by se takováto situace stala, robot se na místo, kde práce byla přerušena, nevrátí. V případě, že byste chtěli zvýšit efektivitu práce robota, používejte virtuální majáky, které práci zefektivní a úklid jednotlivých místností zabere méně času, protože robot nejezdí z jedné do druhé a zpátky. Můžete tak zvýšit maximální plochu, kterou robot stihne uklidit, než mu dojde energie.
TOPlist