Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 19.03.2011 11:12:46 

Uklidím za Vás a rád....i ROBOT

Jak ROOMBA uklízí?
ROOMBA začíná s úklidem ve středu místnosti a odtud pak jede po spirále ke stěnám. Pokud robot začíná ze základny, rovnou se vydá najít překážku a tím začne mapovat prostor. Na počátku se přejížděním z jednoho konce místnosti na druhý snaží zjistit přibližné rozvržení místnosti a její velikost. Tomu pak přizpůsobí dobu úklidu. Následně se věnuje jednotlivým místům, které uklízí postupně a navíc se na ně průměrně 4x vrací. Pokrytí plochy dosahuje průměrně 99%. V Prázdné místnosti by robot dosáhl 100% pokrytí. ROOMBA má navíc program SPOT pro lokální úklid.
Zároveň ROOMBA disponuje programem ANTITANGLE, který robotu umožňuje se vymotat ze zamotaných šňůr.
ROOMBA má třístupňový systém úklidu.
1)     Pomocí postranního kartáče odstředivou silou vymetá nečistoty po sebe.
2)     Proti sobě rotující kartáče sbírají větší nečistoty a chlupy*
3)     Stěrkou a účinným sacím motorem vysává drobný odpad jako je prach a alergeny, které jsou zachyceny ve filtru z mikrovláken.
*Každý kartáč se točí jinou rychlostí. Hlavní kartáč (bristle brush) se točí rychlostí 1000 otáček za minutu. Pomocný kartáč (flexible brush) se točí rychlostí 1600 otáček za minutu.
Kartáče jsou navíc velice efektivní na sbírání vlasů a chlupů domácích mazlíčků! ROOMBA kartáči víří prach v koberci a díky tomu je účinnější, než běžný vysavač. Koberce tak po úklidu jsou vyčesané a zbavené odlomených částí. Při delším čištění dokáže opět oživit barvy Vašeho koberce.
V prostoru se orientuje pomocí 38 různých senzorů. Nárazníkem z nešpinivého plastu se dotýká stěn, které je schopen dopředu zaregistrovat pomocí infračervených paprsků a před stěnou tak zpomalí. 4 infračervené senzory spolehlivě ochrání robota před pádem, čidlo na detekci většího množství odpadu zajistí skutečně efektivní úklid a další senzory měří vzdálenost, kterou robot urazil. Senzorů má v sobě robot 38 a je tak sám schopen diagnostikovat a zvukovým signálem ohlásit případný problém, například plný koš.
Jakmile ROOMBA vyhodnotí úklid za dokončený, automaticky se vrátí na dobíjecí základnu, kde nabije své baterie a počká na nový úklidový cyklus. Na základnu se vrátí i v případě, že robotu začne docházet energie, nebo pokud mu dá člověk povel stiskem tlačítka dock.
Díky svým rozměrům 33 x 8 cm se ROOMBA vejde pod většinu nábytku a uklízí i tam, kam se běžně nedostanete! Rozměry byly navrženy tak, aby robot vyhovoval typizovanému Evropskému nábytku.

Navíc lze ROOMBĚ vymezit plochu pomocí virtuální zdi, jež je součástí balení pro modely 555, 563 PET i 851. Virtuální zeď slouží k tomu, aby zabránila robotu opustit plochu, kterou chcete uklidit. Lze jí zablokovat průchody až do šířky 4 m a robot za virtuální zeď nikdy nevjede. Model 581 mají navíc i virtuální maják, kterým lze oddělit jednotlivé místnosti a zefektivnit tak práci. Robot vjede za virtuální maják až po vyhodnocení současné místnosti jako uklizené. Majáky navíc slouží k lepší orientaci ve složitějších prostorách.

TOPlist